İçeriğe geç

Beklenmedik Yerden Para Gelmesi İçin Dua

beklenmedik yerden para getiren dua
beklenmedik yerden para getiren dua

Maddi olarak dar boğaza düştüğümüz zamanlarda belli yerlerden beklediğimiz paralar, bizleri bir şekilde rahatlatır. Zira er ya da geç o paranın geleceği bellidir. Mesela acil bir ihtiyacınız hasıl oldu diyelim.  Eğer birkaç gün sonra gelecek bir maaşınız varsa, rahatlıkla başkasından borç alarak bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı ile de karşılaşmazsınız. Fakat eğer öyle bir maaş yoksa ya da herhangi bir yerden gelecek paranız yoksa kimseden borç almanızda mümkün değildir. Elbette borç yiğidin kamçısıdır fakat ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girmekte doğru olmayacaktır. Zira borç, borç ile ödenmez.

Böyle durumlarda beklemediğiniz yerlerden mucizevi şekilde para gelmesini bekler, dua edersiniz. Nitekim hak dininde böyle mucizelerin gerçekleşmesi son derece olasıdır. Dinimiz her ne durumda olursak olalım, isteklerimizi Allah’ımız ile paylaşmamızı, ona el açmamızı ve dualarımız ile iletişim kurmamızı buyurmuştur. Yaşadığımız zorlukların tümü Allah’tan gelir ve derdin devası da her zaman yine Yüce Rabbimizdedir.

Ummadığın Yerden Para Gelmesi için DUA

Yaşanan belli başlı zor durumlar için oluşturulmuş dualar vardır. Bu duaları okuyarak amacınıza çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Elbette en önemlisi niyetinizin temiz olması ve Rabbimizin isteğinizi kabul etmesi ile. Dilerseniz beklenmedik, umulmadık yerlerden para getiren bu mucizevi duaları sizler ile paylaşalım. Dualarla birlikte bazen sadece sureleri yazabiliyoruz. Önemli olan okunması gereken şeylerin neler olduğunu öğrenmek.. Tekasür Suresi:

 • بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ أَلْهَاكُمُ التَّكَاثُرُ حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ثُمَّ كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ كَلَّا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْيَقِينِ  لَتَرَوُنَّ الْجَحِيمَ ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَيْنَ الْيَقِينِ ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِالنَّعِيمِ

Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Elhakümüt tekasür. Hatta zürtümülmekabir. Kella sevfe ta’lemun. Sümme kella sevfe ta’lemun. Kella lev ta’lemune ılmel yekıyn. Le teravünnelcehıym.  Sümme leteravünneha aynelyakıyn. Sümme le tüs’elünne yevmeizin anin neıym.

Bu surenin ismi Tekasur Suresi’dir. Ummadığınız yerden para gelmesini diliyorsanız, bu duayı gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz. Günde 40 kez okunması tavsiye edilmektedir.

 • اللَّهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

Okunuşu: Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz(azîzu)

Yine beklenmedik yerlerden tez zamanda kazanç elde etmek amacı ile okunmaktadır. Fazileti oldukça fazla olan bu dua rızık kapılarını açmak amacı ile günde 100 kez okunmalıdır. Zaten bu dua güç duası, bereket duası gibi isimlerle de anılmaktadır.

 • ءَامَنَ ٱلرَّسُولُ بِمَآ أُنزِلَ إِلَيْهِ مِن رَّبِّهِۦ وَٱلْمُؤْمِنُونَ ۚ كُلٌّ ءَامَنَ بِٱللَّهِ وَمَلَٰٓئِكَتِهِۦ وَكُتُبِهِۦ وَرُسُلِهِۦ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّن رُّسُلِهِۦ ۚ وَقَالُوا۟ سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا ۖ غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ ٱلْمَصِيرُ لَا يُكَلِّفُ ٱللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا ۚ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا ٱكْتَسَبَتْ ۗ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَآ إِن نَّسِينَآ أَوْ أَخْطَأْنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَيْنَآ إِصْرًا كَمَا حَمَلْتَهُۥ عَلَى ٱلَّذِينَ مِن قَبْلِنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِۦ ۖ وَٱعْفُ عَنَّا وَٱغْفِرْ لَنَا وَٱرْحَمْنَآ ۚ أَنتَ مَوْلَىٰنَا فَٱنصُرْنَا عَلَى ٱلْقَوْمِ ٱلْكَٰفِرِينَ
 • Okunuşu: Amenerrasûlü bimâ unzile ileyhi min rabbihî vel mu’minûn(mu’minûne), kullun âmene billâhi ve melâiketihî ve kutubihî ve rusulih(rusulihî), lâ nüferrigu beyne ehadin min rusulih(rusulihî), ve gâlû semi’nâ ve eta’nâ ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr(masîru). Lâ yükellifullâhu nefsen illâ vüs’ahâ lehâ mâ kesebet ve aleyhâ mektesebet rabbenâ lâ tuâhıznâ in nesînâ ev ahta’nâ, rabbenâ ve lâ tahmil aleynâ ısran kemâ hameltehu alellezîne min gablinâ, rabbenâ ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bih(bihî), va’fu annâ, vağfir lenâ, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel gavmil kâfirîn(kâfirîne).

Bu hepimizin bildiği Amenerrasulü ayetidir. Bazen dua olarak söyleyebiliyoruz bunun sebebi içinde dua geçmesidir. Yoksa okunan elbette ayettir. Ayetinde geçen dua vardır.Bu dua en bilinen para dualarından biridir. Ne zaman geçim sıkıntısına düşseniz, ne zaman maddi sıkıntı yaşasanız okunabilecek bir duadır. Aklınıza gelebilecek tüm dua kitaplarında kendisine yer bulan bu duanın günde 41 kez okunması gerekir. Bu duayı günde 41 kez okuyan kişinin rızkı artar, beklemediği yerden bir anda para gelir.

Bereket bolluk ve para beklentisi içinde iseniz ayrıca karınca duası okumak çok etkili olacaktır tavsiye ederim.

Sizler ile paylaştığımız tüm bu duaların hepsinin abdestli biçimde okunması gerekir. Aynı zamanda eğer mümkünse namazların da vakitlerinde kılınması, namaz esnasında da niyetin temiz biçimde dile getirilmesi gerekir. Bu duaları belirtilen sayıda okuduğunuzda Allah’ın da izni ile beklemediğiniz yerlerden paranın gelmesini sağlamış olursunuz.

KAYNAK: https://www.paraduasi.com/ummadigin-beklemedigin-yerden-para-gelmesi-icin-dua/

Tarih:Blog

2 Yorum

 1. vedud. vedud.

  s a iyi günler ilk yorumu madem bana verdiniz hiç olmazsa şunda anlaşalım olmaz mı şu ayetlere surelere dua demeyi bırakalım bastan dua ise dua ayet ise ayet diyelim ha şunu derseniz iyi olur dua niyetiyle okunabilir de ..kalın sağlıcakla…

  • erol erol

   Doğru söylüyorsunuz, sayfayı hazırlayan arkadaş demekki dua nedir ayet nedir sure nedir pek bilmiyormuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir