İçeriğe geç

Cuma Günü Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

zenginlik için okunacaklar

Dinimizce dua etmenin belli yerleri ve zamanları bulunmamaktadır. Dualar yüreklerimizden geçen her bir sözün ve kelamın, Allah ile buluşması, Allah ile paylaşılmasıdır. Böyle bir yakınlığın yeri ve zamanı elbette ki olmaz. Fakat dinimizde kutsal ve mübarek kabul ettiğimiz günler vardır. Kandil geceleri, üç aylar, bilhassa Ramazan ayı ve tabii ki Cuma günleri. Bu kutsal günler içerisinde edilen duaların çok daha tesirli olduğu ve çok daha kısa vadede sonuç verdiği bilinen ve gözlemlenen bir olgudur. Zira bu günlerde belli zamanlarda dilek kapılarımız açık olur ve ettiğimiz duaların kabul olma ihtimali çok daha yükselir.

Cuma günleri açılan dua kapılarının belli bir saati elbette yoktur. Fakat belli duaların özellikle belirtilen saatler çerçevesinde okunması da din âlimleri tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Çünkü dua kapılarınız açıldıysa, Rabbimiz duanızı kabul edecek ve tez zamanda sizler de dünya haliniz ile bu kabulü göreceksiniz.

Eğer rızkınızın yetersiz olduğuna kalpten inanıyorsanız ya da mevcudiyetinizi daha da arttırmak ve zengin olmak istiyorsanız, Cuma günleri okuyabileceğiniz bazı dualar ve Esmalar ile bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • “Allâhümme Yâ Ğaniyyu,Yâ Hamidu,Ya Mübdiu,Yâ Muidu,Yâ Rahimu,Yâ Vedûd.Ağnini bi halalike,an harâmike ve bi fadlike ammen sivâk”

Manası: Ey zengin olan, bütün her şey kendisine ait olan, Ey yoktan yaratan ve tekrar iade edecek olan, Ey çok acıyan ve mümin kullarını çok seven Allah’ım! Beni, helalinle haramdan ve senden başkalarına muhtaç olmaktan esirge.

Birçok âlim tarafından önerilen ve kitaplarında bahsi geçen bir duadır. Bu dua normal zamanlarda da okunabilir. Lakin Cuma günleri okunması bilhassa tavsiye edilmiştir. Cuma namazından sonra bu duayı 3, 5, 7, 11, 19 ya da 21 kez okuyan kişi, zenginleşmeye başlar. Bu duanın Cuma günleri sürekli tekrarlanması gerekmektedir. Normal günlerde de okumayı alışkanlık etmenizde herhangi bir mahsur bulunmamaktadır.

  • “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni”

Manası: Gerçek zenginliğin sahibi, dilediğini zengin eden anlamlarına gelmektedir.

Bu iki Esma 10 hafta boyunca her Cuma günü zikredilirse, kişi hem maddi hem de manevi anlamda zenginleşmeye başlar.

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Ferdün hayyün kayyümün hakemün adlün kuddusün Ve terzüku men teşaaaü bigayri hisab.”

Cuma günleri kılacağınız namazınızın ardından 19 kez bu duayı okursanız, zenginlik çok kısa bir süre içerisinde sizleri bulacaktır. Bu duayı okumak belirttiğimiz diğer duaları okumaya engel değildir. Zira bu duanın esas okunuş amacı dileklerin kabulünün istenmesidir.

  • “Euzu billahi mine’ş-şeytanir-racim Bismillahirrahmanirrahim. İnnallahe huve’r-rezzaku zul kuvveti’l-metin. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.”

Manası: Hiç şüphesiz rızık veren o kuvvet sahibi metin olan Allah’tır. Güç ve kuvvet sadece Allaha aittir.

İmam-ı Azam tarafından okunduğu bilinen bu dua, Cuma günleri 21 kez okunursa ve bu okuma kişi tarafından âdet edinilirse, kişinin rızkı artar, sebepsiz para kazanır ve zenginleşmeye başlar.

Bu dualar okunurken esas zenginliğin kalpte ve ruhta olduğu unutulmamalıdır. Hem maddi hem de manevi biçimde zenginleşmek dilenmeli ve bu amaç için uğraşılmalıdır.

 

Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir