İçeriğe geç

10 Adet İş Yeri Bereket Duası ve Yapılacaklar Listesi

Bereket azın çoğalması, çok olanın da giderek artmasıdır. Dolayısıyla bereket hayatımızın her alanında sahip olduğumuz her şey için gerekli ve lüzumu olan bir kavramdır. Eğer manevi dünyanızda bereket olursa, sabrınız artar, yaşadığınız sıkıntılara göğüs gerebilme ve göz ardı edebilme kapasiteniz artar. Maddi anlamda bereketiniz artarsa da yokluk sıkıntısı çekmez, az kazanç ile de hayatınızı bolluk içinde devam ettirebilirsiniz. Bu nedenle bereket son derece önemlidir.

Bereket elbette ev hayatımız için de son derece önemlidir fakat en önemli olduğu alan tabii ki iş yeri bereketinizdir. Zira kazancınızı elde ettiğiniz ekmek kapınız iş yeriniz olduğu için, orada yaşanacak olan bolluk ve bereket sizlerin de hayatlarına yansıyacaktır.

İş yerinizde bereketi sağlamak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz müddetçe, okuyacağınız her türlü bereket duasının yanıtını kısa süre içerisinde alır, çabanızın meyvesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • Güler yüz ve anlayış iş yeriniz için en önemli bereket getirici etkenlerden biridir. Müşterileriniz ile olan diyaloglarınızı geliştirmeye çalışarak, edeceğiniz duaların kapısını aralayabilirsiniz.
 • Dürüstlük ve hak gözetme de aynı şekilde önemlidir. Bir iş yerinde ne kadar dürüst olursanız ve dürüstlüğünüze ne kadar emin olursanız, o iş yerinin bereketi o kadar artacaktır. Ne olursa olsun müşterilerinizi kandırmamalı, doğrusu ne ise onu belirtmelisiniz.
 • Adil olmalısınız. Adil bir şekilde çalışanlarınıza hakkını vermeli, asla emekleri karşılıksız bırakmamalısınız. Unutmayın ki işvereni olduğunuz kişilerin de rızkını Allah verir ve bir çalışanın teri kurumadan emeğinin karşılığını alması, en doğru olanıdır.
 • Haramdan uzak durun. Kazancınızı helal yollardan edinin. Unutmayın ki, haram kazanç bereketsizdir ve hiçbir şeye yetmez. Oysa az da olsa helal olan kazanç, bereketlidir ve az hali ile bile yeterli gelir.
 • Şükretmeyi unutmayın. Gün içerisinde, günlük sıkıntılar içinde Allah’ın bizlere verdiği nice nimetleri göremiyor, unutuyoruz. Oysa bu son derece yanlış bir tutumdur. Allah bazı zamanlarda kuluna şükrü hatırlatmak için yokluk ile sınar. Bunu unutmadan verilen her nimet için şükretmelisiniz.
 • Sadaka vermek rızkı arttırır, kazancı bollaştırır. İş yeri için de durum böyledir. Bir kimsenin durumunun olmadığını anladığınızda, sizden bir şey istemesine gerek kalmaksızın elinizden gelen yardımda bulunmalısınız. Sadaka kazancı bereketlendiren en önemli etkenlerden biridir. Bu yardım Allah rızası için ve karşınızdaki kişiyi rencide etmeden olmalıdır.
 • Malınızın ve kazancınızın zekâtını aksatmayın. Zekât vermek dinimizce önemli olduğu kadar, bereket sahibi olmak için de önemlidir. Zekât şükürdür, bereket sebebiyetidir.
 • İş yerinizi açarken ve kapatırken ve hatta başladığınız her iş öncesinde besmele çekmeyi ihmal etmeyin.

Tüm bu davranışlar zaten günlük hayatınız içerisinde yapmanız ve aksatmamanız gereken davranışlardır. Bu davranışlar alışkanlık edinildiğinde ve Allah rızası için yapıldığında zaten iş yerinizin bereketi olacaktır. Bereketi daha da arttırmak amacı ile tüm bu davranışlarınıza ek olarak şu duaları okuyabilirsiniz:

 • “Allahu ekberu kebira velhamdüllillahi kesira ve sübhanallahi bükraten ve esila. Ya rezzakü rizkan kesira”

Bu duayı her gün arka arkaya 3 defa okumalısınız. Duayı doğru okumak kadar niyetinizde önemlidir. Bu nedenle bu duayı okurken içinizden bereket dileğinizi de geçirmelisiniz.

 • “Allahümme’kfini bi-helalike an haramike veğnini bi fadlike ammen sivake.”

Bu dua anlam olarak Rabbimizden helal bir kazanç elde etme dileğini ve elde edilen bu kazancın yeterli gelmesini ifade eder. Aynı zamanda kimseye muhtaç olmamak, ihtiyaç duyduğu rızka sahip olmak isteğini de dile getirme şeklidir.

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme Rabbi Cebraile ve İsrafile ve Mikaile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube vet Tevrate vez Zebure vel İncile vel Furkanel Azim. Velahavle ve la kuvvete illa billahil azim. La ilahe illa hüvel melikül haggul Mübin. Ya Allah ya hayyu ya gayyum Muhammedin Resullullah sadikul va’dül emin. İnnallahe hüverrezzakul zül kuvvetil metin. Ya Allah, Yarabbi, Ya hayyu Ya gayyum Ya Zel Celali vel ikram. Esselüke Allahümme Bismikel azimel azam en terzugni rızgen helalen tayyiben bi rahmetike ya Erhamerrahimin.”

Sabah namazını kıldıktan hemen sonra bu duayı 7 kez arka arkaya okursanız, kazancınız bollaşır ve bereketlenir. Helal ve hayırlısından kazanç isteme duasıdır. Aynı zamanda bu dua bir kağıda ya da bir tablete yazılarak iş yerinize asılabilecek bir duadır. Elbette okumak kaydı ile.

 • “Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim.

Müşteri sayınızı çoğaltmak ve bu sayede kazancın artmasını dilemek amacı ile bu duayı okuyabilirsiniz. Bu dua hasebi ile elde edeceğiniz kazanç bereketli olacaktır. Belli bir okuma sayısı yoktur, kalpten geldiğince okunabilir.

 • ‘Allahü latifun bi ibadihi yerzükü men yeşaü ve hüvel kaviyul aziz’

Her kim bu duayı gün içerisinde herhangi bir saatte 9 defa art arda okursa, kazancı hayır ile gelii bereketlenir ve çoğalır. Kazancınızın bereketlendiğini bilseniz ve müşterileriniz çoğalsa dahi okumaya devam edebileceğiniz dualardan biridir.

 • “Bismillahirrahmanirrahim ya Allah ya Allah ya Allah huve rabbu muse alimil ğaybi veşşehedeti ve ezine finnesi bil hacci yetuke ricelen ve ala külle damirin yetine min külle feccin amik. Ye huddeme hezel talasim eclibuz zebeen vel menefia vel erzak.
  V e eclibuzzubune ve küllel müşteri ile hezel meken, bi hakkil mektubi ala hatemi süleyman ve bi hakki hezel talasimil azim.”

Günde 3 ya da 7 kez bu duayı okuyan kişinin kazancı bereketlenir ve çoğalır.

 • “La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh. Lehü’l mülkü ve Lehü’l hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve Hayyun la yemutü biyedihi’l hayr ve hüve ala küllişey’in kadir.” 

Akşam namazının ardından bu duayı 11 kez okuyan kimse hayırlı ve bol kazanç elde eder. Elde ettiği bu kazanç bereketli olur. İş yerinin her anlamda bereketi artar.

.

 • “Estağfirullah el azim ve etübü ileyh.”

Akşam namazının ardından 70 kez bu duayı okuyan kişinin kazancı bereketlenir ve bollaşır.

 • “İnnallahe hüver razzaku zul-kuvvetil metiyn.”

Her gün arka arkaya 10 kez bu duayı okuyan kişinin iş yeri bereketlenir.

 • “Ma Şa Allah ve la havle ve la kuvvete ve la kudrete illa billahil aziym.”

Bu duayı her gün 3 defa okuyan kişinin müşteri sayısı artar ve elde ettiği gelir bereketlenir.

 

Tarih:Blog

Tek Yorum

 1. kubilay kubilay

  çok teşekkürler hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir